<<
>>

Igor Faško

Vážené dámy, vážení páni, 

srdečne vás vítam v mene galérie Živa
na vernisáži výstavy Igora Faška "Obrazy tanca očí"..
 

S ukážkou z tvorby tohto výtvarníka a designéra sme sa mali možnosť stretnúť v priestoroch Severozápadnej bašty Zvolenského zámku pred pár rokmi na spoločnej výstave s Petrom, Luciou a Gabom Strassnerovcami.
Dnes dávame vyznieť samostatne dielam Igora Faška - výberom z jeho cyklov: "Spomienky", "Jaskynné odkazy", "Snové krajiny" a "Štruktúry".
Možno práve slovensko-nemecký pôvod autora umožňuje netradičné prepojenie ducha op-artu s až laluhovskou farebnosťou a kompánkovskou objektovosťou v novej kvalite explodujúcich ohnivých fragmentov a vťahujúcich vodnatých krajín.
Názov výstavy "Obrazy tanca očí" v sebe zachytáva vizuálnu hravosť prezentovaných cyklov. Nechajte svoje oči tancovať snímaním týchto obrazov a prechádzaním cez ne ako cez odraz fašiangov a karnevalovej sezóny... v období, keď zima už trvá dosť dlho a jar je možné tušiť ako snové ženy vznášajúce sa na Igorových obrazoch.
Pohyb zachytený v týchto obrazoch je odkazom pohybu prírody, slnka, vody, zeme... elementov... kolesa života... naše vnímanie... tanec... /vstup: krátka tanečná kreácia kurátorky/ ...niečo sa vám zdalo? ...to bol len taký malý tanec pre oči.

Vážené dámy, vážení páni,

dovoľte mi ešte raz vás privítať na dnešnej vernisáži a popriať vám príjemný post-fašiangový podvečer s obrazmi Igora Faška.

Ľudmila Holíková,
17.2.2008

< úvod

< výstavy BA

< výstavy ZV